Biznes

Warsztaty biznesowe „Między Dzikim Zachodem, a Dalekim Wschodem”

Piątek, godz. 9.00-12.00, Wyższa Szkoła Europejska (1)  (ul.  św. Filipa 25, Kraków)
Prowadzenie: Monika Schwertner (monikaschwertner.pl)
Warsztaty bezpłatne,  zapisy przez formularz

 

„Między Dzikim Zachodem a Dalekim Wschodem” – czyli jak robić biznes w Ameryce i w Japonii. Warsztaty dedykowane są przedsiębiorcom, menedżerom, kierownikom projektów, ale również studentom znajdującym się dopiero u progu swojej zawodowej kariery, którzy chcą dowiedzieć się:
– jak definiuje się przywództwo i zarządzanie w USA i w Japonii
– jakich cech oczekuje się od typowego lidera biznesu danego kraju
– co oznacza dobra organizacja pracy w danej kulturze
– jak buduje się szacunek i zaufanie
– co jest podstawą pozytywnych relacji biznesowych i efektywnej komunikacji między pracownikami w wybranych krajach.

Warsztat poprowadzi Monika Schwertner.Monika podróżowała biznesowo do różnych zakątków świata w Europie, Afryce, Stanach Zjednoczonych i Azji, i jest uważnym obserwatorem różnic kulturowych oraz pasjonatką kryjącego się za nimi potencjału. Jej doświadczenie zawodowe to wiele lat pracy na stanowiskach menedżerskich i członka zarządu w korporacjach reprezentujących różne sektory i różne geograficznie kultury organizacyjne – od amerykańskiej po japońską. W ostatnim miejscu zatrudnienia w randze Członka Zarządu, współpracując z biznesem na poziomie międzynarodowym, nadzorowała prace zespołu w Indiach.

Obecnie prowadzi projekty coachingowe, szkoleniowe i rozwoju organizacji w Europie, Azji i Afryce. Współpracowała dotąd z firmami: ABB (Asea Brown Boveri), BPH, UBS, Elica, Tokai Rubber Industries, Delphi, ENI, Wabco, Brown Brothers Harriman, NTT Data, Verisgn, Alexnder Mann Soltions, Euroscript, Heineken. Monika porozumiewa się w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, rosyjskim.

 

 

Warsztaty biznesowe „Barbarzyńca w Państwie Środka – jak odnaleźć się na chińskim rynku pracy”

Piątek, godz. 12.30-15.00, Wyższa Szkoła Europejska (1)  (ul.  św. Filipa 25, Kraków)
Prowadzenie: Natalia Ożegalska – Łukasikb
Warsztaty bezpłatne,  zapisy przez formularz

 

Tematyka warsztatów dotyczyć będzie współpracy w środowisku polsko – chińskim. Odbędą się w formie trzech wykładów z krótkimi przerwami:

I część: Ogólne otoczenie biznesowe w Chinach – uwarunkowania historyczne i społeczne
W tej części omówione zostaną główne cechy cywilizacji chińskiej, rys historyczny i społeczny. Na koniec przewidziana jest dyskusja o tym czym jest tzw. „Chinese dilemma”

II część: Techniki komunikacji i język
Ta część przybliży uczestnikom sekrety języka chińskiego i skutecznej komunikacji z Chińczykami. Spróbujemy spojrzeć na Europę oczami Chińczyka i Chiny oczami Europejczyka.

III część: Etykieta biznesu w Państwie Środka
W ostatniej części spotkania porozmawiamy o tym jak zrobić dobre wrażenie w Chinach, zostaną omówione także najważniejsze błędy popełniane przez obcokrajowców w trakcie współpracy z chińskim partnerem.