O nas

Kultiwarium to miejsce w którym spotkają się pasjonaci różnych odcieni kultury. To płaszczyzna dialogu czasów, miejsc, dziedzin, zmysłów, osób i rzeczy. A tak od początku… Kultiwarium powstało z inicjatywy Fundacji El Puente. Początkowo był to Festiwal Kultiwarium, którego misją było szerzenie idei dialogu międzykulturowego. Sama nazwa powstała z połączenia dwóch słów łacińskiego pochodzenia – „cultura” i „varia”, gdzie drugie oznacza „różności, rozmaitości, różne rzeczy”. Skojarzenia twórców sięgały ponadto do akwarium, warzenia, wariacji, kultywowania. Wszystko sprowadzało się bowiem do istoty zamysłu pomysłodawców czyli: by wymieszać wszystkie kultury w jednym kotle i utworzyć wyjątkowe, kolorowe, zachwycające i inspirujące… coś. I w ten oto sposób wyczarowany został festiwal, który miał miejsce w listopadzie 2013 roku. Choć cel się nie zmienił, formuła Kultiwarium owszem, bowiem obecnie funkcjonuje samodzielnie w postaci strony internetowej oraz fan page’a. Kultiwarium prowadzone jest przez osoby zakręcone na punkcie idei wielo- i między- kulturowości. W najbliższej przyszłości chcemy rozszerzyć nasze pole działania. Jeżeli masz pomysł, chcesz zdobyć doświadczenie lub po prostu spróbować swoich sił w czymś nowym nie zwlekaj i napisz do nas!

NASZ SKŁAD:

Bez tytułu

MONIKA SCHWERTNER

Zwracam uwagę na ludzi, spotkanie z drugim człowiekiem, to sens naszego życia

Myślę o… tym, żeby za dużo nie myśleć, a za to doświadczać świata

W dzieciństwie chciałam zostać Zorrem 🙂

JOANNA GAJDA

Drzemie we mnie … wiele jeszcze „nieodkrytości” mam nadzieję

Najcenniejsze dla mnie jest … możliwość odczuwania, kontemplacji, przeżywania

Dobra jestem w … wątpliwościach 😉

2

MAŁGORZATA GOLIK

Czuję się dobrze, kiedy świeci słońce.

Zaskoczę Cię, o ile mnie poznasz.

W mojej torebce zawsze znajdziesz książkę…

4

ALEKSANDRA PASIERB

Kim jestem … człowiekiem. Pasjonatką świata.

Marzę o … podróży do Iranu. I żeby zobaczyć Samarkandę.

Jestem szczęśliwa, bo … żyję. Oddycham, widzę, słyszę, smakuję, czuję. Doświadczam.

3

MAREK ISZTOK

Kim jestem – połączenie spokoju i energii, kreatywności z inercją, po prostu facet, który chce jak najwięcej wiedzieć, zobaczyć i przeżyć, być najlepszym mężem, przyjacielem, pracownikiem, a przy tym tylko i aż człowiekiem.

Moja rada to … (moje motto) „Kwiat potrzebuje słońca, aby być kwiatem. Człowiek, aby być człowiekiem potrzebuje miłości.

W   dzieciństwie chciałem zostać … żołnierzem. Jako dzieciak zgromadziłem imponującą kolekcje żołnierzyków, czołgów, militariów … oczywiście w formie zabawek. Z wiekiem pasja uległa stępieniu. Obecnie stałem się zagorzałym pacyfistą.